Princier de Leba
KSIĘSTWO ŁEBA
PRZEWODNIK
INFORMATOR
GALERIE FOTOGRAFII
SZUKAJ
Wiarygodna firma
Wielkie Księstwo Łeba
jak sprawdzić firmę
 
Oszukanych może być nawet kilkuset. Turyści z całej Polski wpłacili zaliczkę na wakacje w nieistniejącym pensjonacie U Mileny . Oszust śmieje się z poszkodowanych i prawa.
     Pani Beata co roku wypoczywa nad morzem. Tym razem wybrała Łebę. Oferta była korzystna. 40-50 złotych za osobę za dobę w pensjonacie U Mileny. – Wydawało mi się, że znalazłam odpowiednie miejsce – mówi turystka. – Pensjonat miał mieścić się przy ulicy Sportowej. Ofertę można było znaleźć na kilku stronach internetowych. Były ładne zdjęcia, opisy. Nic podejrzanego nie zauważyłam. Zarezerwowałam dwa pokoje 2- i 3-osobowe. Wpłaciłam zaliczkę – 1000 zł. Dodzwoniłam się do właścicieli. Uzgodniliśmy terminy. Pan, który ze mną rozmawiał, był bardzo miły i uprzejmy. Kilka dni temu znów weszłam na stronę internetową. Chciałam sobie jeszcze raz obejrzeć pokoje. Zdziwiłam się. Wszystkie zdjęcia, z wszystkich witryn zniknęły.
 
Tekst zaczerpnięty z portalu http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140624/POWIATLEBORSKI/140629859
 
     Jeżeli chcesz uniknąć takich sytuacji sprawdź czy obiekt w którym chcesz spędzić wczasy na pewno istnieje? Wystarczy wykonać kilka czynności.

          •  Wejdź na stronę CEIDG
          •  Wpisz dane np.: adres lub nazwisko
          •  Wpisz kod z obrazka
          •  Wciśnij przycisk szukaj
 
leba
CEIDG
Strona WWW
     W razie dalszych wątpliwości skorzystaj z System Informacji Przestrzennej - prowadzonego przez Urząd Miejski w Łebie. iMPA to internetowy serwis do prowadzenia urzędowej bazy ewidencji miejscowości, ulic i adresów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Sprawdź czy pod danym adresem istnieje działka i jest naniesiony obiekt.
leba
Łeba SIP
Strona WWW
     Jeżeli nadal masz wątpliwości zadzwoń. Jeżeli uważasz, że zaliczka, która tak naprawdę powinna opiewać na kwotę maksymalnie do 30 % ceny jest wygórowana, jeżeli masz wątpliwości, że cena jest niewspółmiernie niska ze standardem należy, a w zasadzie w każdym przypadku zadzwonić do Urzędu Miasta lub Gminy, które to mają w swoim posiadaniu spis bazy noclegowej, adresy obiektów i nazwiska właścicieli. W Łebie można też skorzystać z informacji Lokalnej Organizacji Turystycznej Łeba – Błękitna Kraina, która wśród swoich członków certyfikuje obiekty, tym samym dając rękojmie, że dany obiekt jest i ma taki, a nie inny standard !
     Można znaleźć obiekt świadczący usługi pod zbliżonym numerem nieruchomości i zadzwonić - może sąsiad ma lepszą ofertę i co ma do powiedzenia o sąsiedzie... ⁄ ważne , że sąsiad istnieje a nie - jest taki i owaki ⁄
 
Materiały zaczerpnięte z życia
paking lebaSprawdź firmę

Zanim zapłacisz zaliczkę poświęć parę chwil i sprawdź czy podmiot który chce sprzedać Ci usługi - istnieje

kalendzrz imprezKalendarz imprez - imprezy cykliczne

Informacje o różnego rodzaju imprezach cyklicznych, regionalnych i lokalnych. Na co warto przyjechać do Łeby chociaż na krótki czas.

kamery on-line lebaPogoda dla Łeby i okolic

Lista stron gdzie możesz obejrzeć pogodę w danym czasie nad morzem w Łebie. Przejdź do listy i sprawdź pogodę, prognozę promieniowanie.

kamery on-line lebaKamery i pogoda przez kamery online

Lista kamer gdzie możesz obejrzeć pogodę w danym czasie nad morzem w Łebie. Często prognozy odbiegają od rzeczywistości. Przejdź do listy kamer i sprawdź.

kamery on-line lebaSport w Łebie

Informacje o możliwości aktywnego wypoczynku w Łebie. Żeglowanie, nauka pływania, i obiekty sportowe na terenie miasta Łeby i okolic. Zadbaj o swoją kondycję fizyczną nad morzem .

kamery on-line lebaMapy Łeby i okolic

Zbiór różnych map, planów. Szlaki rowerowe, piesze. Różne akcesoria na telefony komórkowe. Historyczne mapy Łeby .

kamery on-line lebaKomunikacja w Łebie i okolic

Zbiór różnych informacji o środkach komunikacji. Informacje o firmach świadczących usługi przewozowe - rozkłady jazdy itp.

paking lebaParkingi Łeba i okolice

Informacje na temat parkingów w Łebie. Lokalizacje i zdjęcia oraz wskazówki na temat lokalizacji i możliwości dojazdu