Princier de Leba
KSIĘSTWO ŁEBA
PRZEWODNIK
INFORMATOR
GALERIE FOTOGRAFII
SZUKAJ
Informator
Mapy Łeby
plany, szlaki piesze, rowerowe, mapy mobilne
 
     Łeba to jedna z największych, najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu, leży w województwie pomorskim, przy ujściu rzeki Łeby do morza, pomiędzy Jeziorami Łebsko i Gardno. To bardzo atrakcyjna miejscówka na lato dla turystów.

Aktywny wypoczynek

     Swą renomę Łeba zawdzięcza wspaniałym walorom naturalnym, mikroklimatycznym i bogatej infrastrukturze turystycznej. Łeba jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu, żeglarstwa morskiego i śródlądowego, wędkarstwa czy jazdy konnej.

Ruchome wydmy

     Okolice Łeby słyną ze wspaniałych wydm ruchomych, które stanowią atrakcję na skalę europejską. Leżą one na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, nieco na zachód od Łeby i ciągną się na długości 5 km i szerokości 1 km, pomiędzy Jeziorem Łebsko i morzem.
     Łeba to również szerokie, piękne plaże z wyjątkowo miękkim i czystym piaskiem, zjeżdżalniami wodnymi, trampolinami i gastronomią. Są też ratownicy i radiowęzeł. Co cenne, występuje tu specyficzny mikroklimat o podwyższonej zawartości soli i jodu działających leczniczo.

Uzdrowisko

     Poza sezonem letnim miasto oferuje pobyt w nowoczesnych ośrodkach rehabilitacyjnych z programem odnowy biologicznej. Niezwykłe walory lecznicze Łeby znane są od dawna, można tu leczyć głównie schorzenia przewlekłe, związane z obniżoną odpornością organizmu.

Rejsy Wycieczkowe

     Dodatkową atrakcją w Łebie są rejsy wycieczkowe po ogromnym Jeziorze Łebsko, w ten sposób można się np. dostać do ciekawego Skansenu w Klukach czy do Muzeum Wyrzutni Rakiet. Popularne są także rejsy wycieczkowe kutrami i statkami pasażerskimi po morzu. Łeba to ciekawe miejsce zarówno dla dzieci, ludzi lubiących rozrywkę, jak i przyrodę, stąd region ten latem zwykle bywa zatłoczony i tętniący życiem przez cały dzień i noc.

Bajkowa Kolejka

     W Łebie kursuje Bajkowa Kolejka którą można zwiedzić całe miasto - ulubiona atrakcja dzieci. Liczne kawiarenki, lodziarnie, smażalnie ryb zapraszają na swoje przysmaki. Organizowane są różne imprezy sportowe, festyny i koncerty. Ponadto Łeba od 1998 roku zmieniła ustrój polityczny i oficjalnie została Księstwem.

Deptak w Łebie

     Ulica Kościuszki jest obecnie ładnym deptakiem, którym chętnie spacerują mieszkańcy i liczni turyści. Stanęła tu niedawno ławeczka z pieskiem, a także powstała Aleja Prezydentów - pierwsza w Polsce!

Parki rozrywki w Łebie

     Będąc w Łebie z dziećmi, koniecznie odwiedź popularne parki rozrywki, w których maluchy z pewnością będą zachwycone i nie będą się nudzić. W samej Łebie powstał Łeba Park z dinozaurami w stylu Flinstonów, zaś w pobliskim Sarbsku istnieje Sea Park Sarbsk z Fokarium i Oceanarium Prehistorycznym z wodnymi stworzeniami.
 
https://mapa.polskieszlaki.pl/leba/
paking lebaPowrót do informatora

Zbiór informacji o różnych sprawach dotyczących miasta Łeby. Począwszy od pogody do rozkładu jazdy autobusów. Niezbędnik turysty

ŁebaMapa Łeby - Google

Mapa Łeby umieszczona na stronie Google z naniesionymi obiektami, atrakcjami, bazy noclegowe, gastronomiczne i inne informacje .

ŁebaMapa atrakcji Łeba i okolice

Mapa z naniesionymi lokalizacjami oraz danymi adresowymi różnych atrakcji zlokalizowanych w Łebie i okolicach .

ŁebaGoogle play - Słowiński Park Narodowy

Elektroniczny przewodnik po Słowińskim Parku Narodowym (SPN) to element infrastruktury edukacyjnej przeznaczony dla urządzeń mobilnych.

ŁebaSłowiński Park Narodowy

Mapa umieszczona na stronie Słowińskiego Parku Narodowego. Po otworzeniu się okna można zobaczyć lokalizację różnych atrakcji na terenie

ŁebaTrasy rowerowe

Mapa sieci tras rowerowych województwa pomorskiego umieszczona na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego .

ŁebaSzlaki piesze

Mapa sieci pieszych szlaków turystycznych województwa pomorskiego umieszczona na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa

ŁebaMapa Łeby SIP

System Informacji Przestrzennej - Mapa prowadzona przez Urząd Miejski w Łebie. iMPA to internetowy serwis do prowadzenia urzędowej bazy ewidencji

ŁebaWejście do portu Łeba

Plan wejścia do portu morskiego Łeba. Rzecz przydatna dla żeglarzy pływających po Morzu Bałtyckim

ŁebaMapa Łebian - historie mieszkańców Łeby

Mapa Łebian to wirtualna mapa dróg prowadzących do Łeby polskich mieszkańców po II wojnie światowej, powiązana z historiami osób i rodzin

ŁebaMapa Łeba rok 1936

Stara mapa Łeby wykonana w 1936 roku w skali 1:25 000 parafowana przez Główny Urząd Pomiaru Kraju

ŁebaŁeba w telefonie

Interaktywny plan naszego miasta Łeba. Aplikacja wyświetla w telefonie komórkowym mapę miasta z możliwością płynnego powiększania i