Princier de Leba
KSIĘSTWO ŁEBA
PRZEWODNIK
INFORMATOR
GALERIE FOTOGRAFII
SZUKAJ
Księstwo Łeba
Łeba miasto nadmorskie
Księstwo Łeba
 

DEKRET Księcia Zbyszka I Łebskiego

     Ja Zbyszko I Łebski z Bożej łaski Książę Łeby i okolic wiadomym czynimy tym listem przywilejem naszym wszystkim i każdemu z osobna, komu o tym wiedzieć potrzeba, że do splendoru książęcego naszego należy, by we wszystkich dobrach tak naszych jak i poddanych, tak publicznych jak i prywatnych osób, dochody były obfite, bowiem nie tylko sprawom prywatnym służą, ale też całej Łebie w jej potrzebach są wielką pomocą.
     Przedstawił nam szlachetny Elektronik, dworu naszego Książęcego, prośbę byśmy dla miasta jego Łeba zwanej, w województwie pomorskim a powiecie lęborskim leżącej, obok dotychczasowych reklam internetowych już istniejących, ustanowili i ogłosili tamże nowe zasady umieszczania reklam internetowych na stronach Księstwa. My przeto zważywszy na dochody i korzyści tak prywatne jak publiczne oraz prośbę powyższą, łaskawie nakazujemy by zostały na nowo ustanowione i ogłoszone zasady reklamy internetowej, tak, jak ustanawiamy i ogłaszamy niniejszym listem naszym, by były darmowe.
     A ponieważ chcemy, by do rzeczonego miasta przybywali ludzie jakiegokolwiek stanu i kondycji, z jakiegokolwiek zakątka ziemi królestwa Naszego się dzieje. Ponadto stanowimy, by przybywający do księstwa jak i z nich z powrotem wracający tego używali bezpieczeństwa, jak wszyscy pod pieczę Naszą oddani i glejt nasz posiadający, jak są zwyczajni, chyba, że będą to tacy, których prawa publiczne pospolicie nie obejmują i których towarzystwem gardzą ludzie dobrzy. Na której rzeczy wiarę niniejsze ręką własną podpisawszy, pieczęć Książęcą rozkazaliśmy odcisnąć.

Zbyszko I Łebski

     W celu realizacji powyższego dekretu prosimy o skopiowanie, lub nie, skryptów umieszczonych w poniższych ramkach i umieszczenie, lub nie, na Państwa stronach internetowych. Następnie prosimy o przesłanie zgłoszenia obiektów lub usług, które zostaną rozreklamowane nieodpłatnie na stronach księstwa. Przejście do strony zgłoszenia.

 
ŁebaKsięstwo Łeba - informacje

Witajcie Szanowni Goście w progach Księstwa Łeba! Nasza przygoda w ukochanym mieście Łeba niech zacznie się magicznie : - Bo tylko w Polsce

ŁebaHistoria Księstwa Łeby

Położone przy ujściu rzeki Łeby miasteczko z XIII - wiecznym rodowodem od samego początku nie miało dobrych perspektyw

ŁebaKsięstwo Łeba - bajka

Witajcie w naszej bajce. Oto przykład literackiej twórczości inspirowanej przez wydarzenia tamtych czasów.

ŁebaKsięstwo Łeba - galeria fotografii

Przygoda z Księstwem w mieście Łeba zaczynała się magicznie co widać w relacji zdjęciowej

ŁebaKsięstwo Łeba - informacje o prasowe

Archiwum prasowe Księstwa Łeba. W tamtych czasach informacje ukazywały się w wielu gazetach, radiu czy telewizji

ŁebaKsięstwo Łeba - informacje medialne

Archiwum medialne Księstwa Łeba. W tamtych czasach informacje ukazywały się w wielu stacjach radiowych czy telewizyjnych

ŁebaDekrety Książęce

Dekrety Księcia Zbyszka I Łebskiego w sprawach decydujących dla Księstwa oraz jego mieszkańców i wszelakich podmiotów z terenu księstwa.

ŁebaZgłoszenie nadania statusu

Na tę autonomię Książę Zbyszko I Łebski nada formalny książęcy status posiadłości oraz książęcy status władających nimi rodów magnackich.