Princier de Leba
KSIĘSTWO ŁEBA
PRZEWODNIK
INFORMATOR
GALERIE FOTOGRAFII
SZUKAJ
Informator
Łeba wycieczki
po mieście i okolicach
 

GDYNIA, SOPOT, GDAŃSK

     "Trójmiasto w pigułce" jest najlepszą opcją dla osób które w jeden dzień chcą zobaczyć wszystkie najistotniejsze, najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Trójmieście!
leba
Strona łebskiewycieczki.pl
     Podczas tej jednodniowej wycieczki przybliżymy Państwu tą najatrakcyjniejszą aglomerację na Pomorzu, którą tworzą trzy wspaniałe a zarazem różne miasta: Gdynia, Sopot i Gdańsk. Zwiedzanie rozpoczniemy od jednej z najpiękniejszych polskich starówek w Gdańsku. Czeka nas tu niezapomniany spacer Drogą Królewską, Długim Pobrzeżem Motławy pod Żuraw oraz zwiedzanie Bazyliki Mariackiej. Kierując się do Sopotu, przejedziemy autokarem obok Placu Trzech Krzyży, Stoczni Gdańskiej z charakterystycznymi Żurawiami oraz Stadionu Energa Gdańsk. Po drodze wstąpimy do Archikatedry Oliwskiej na wspaniały koncert organowy. W Sopocie czeka na Nas najsłynniejszy w Polsce deptak tzw " Monciak" z Krzywym Domkiem oraz Placem Zdrojowym, który oczaruje Państwa swoim nadmorskim klimatem. Ostanim przystankiem naszej wycieczki będzie Skwer Kościuszki w Gdyni przy którym cumuje najsłynniejszy polski niszczyciel ORP Błyskawica oraz żaglowiec Dar Pomorza.

SZWAJCARIA KASZUBSKA

     Tym razem zabierzemy Państwa do samego serca malowniczych Kaszub. Przed nami dzień pełen wrażeń w Szymbarku. Zobaczymy tu najbardziej znaną atrakcję czyli Dom do Góry Nogami, oprócz tego Dom Sybiraka, najdłuższą deskę świta, największy fortepian świata, stół Noblisty Lecha Wałesy i wiele wiele innych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano Kaszubki Świat Bajek (Dodatkowo płatny 8 zł/osoba), place zabaw oraz mini zoo. Na terenie skansenu istnieje możliwość własnoręcznego wypieku chleb. W czasie wolnym do dyspozycji mają Państwo restauracje oraz regionalny browar Kaszubska Korona. Kolejny przystanek wycieczki to Kaszubskie Stonehenge, kurhany i kamienne kręgi w Węsiorach. Do dziś nie wyjaśniono, do czego służyły ów kamienne kręgi, prawdopodobnie spotykała się tutaj starszyzna plemienna, ale mówi się też, że jest to pradawny kalendarz astronomiczny. Badania naukowców wykazały, że kręgi emitują energię pozytywnie wpływającą na system nerwowy człowieka. Wracając do Łeby z okien autokaru zobaczymy Ołtarz Papieski w Sierakowicach.

SZLAKIEM SŁOWIŃCÓW

     "Szlakiem Słowińców" to wycieczka gdzie zobaczymy wraz z przewodnikiem jak mieszkali rdzenni mieszkańcy "Krainy w kratę". Poznamy ich kulturę oraz zwyczaje życia codziennego.
     Kolejnym przystankiem będzie Latarnia Morska Czołpino znajdującą się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego do której dotrzemy półtorakilometrowym spacem wśród pięknego, dziko rosnącego lasu.

KRAINA W KRATĘ

     Kraina w kratę czyli zielone serce Środkowego Pomorza. Zapraszamy Państwa na niezwykła wycieczkę. Cofniemy się do czasów kiedy tereny te zamieszkiwane były przez Słowińców, poznamy ich historię, kulturę oraz zwyczaje życia codziennego. W Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego zobaczymy niezwykłą ekspozycję prezentującą przyrodę najważniejszych ekosystemów Słowińskiego Parku Narodowego.
 
Materiały zaczerpnięte z portalu http://www.lebskiewycieczki.pl/
paking lebaInformator

Zbiór informacji o różnych sprawach dotyczących miasta Łeby. Począwszy od pogody do rozkładu jazdy autobusów. Niezbędnik turysty

prognoza pogody lebaPKP Łeba

zaprasza turystów do korzystania ze swoich usług. W związku z różnymi wariantami podróży kierujemy Państwa do ogólnopolskiego rozkładu jazdy.

prognoza pogody lebaPKS Łeba

zaprasza turystów do korzystania ze swoich usług. W związku z różnymi wariantami podróży kierujemy Państwa do strony z rozkładem jazdy.

prognoza pogody leba Stacja paliw Lotos Łeba

zaprasza turystów do korzystania ze swoich usług. Stacja zlokalizowana w Porcie Jachtowym.

prognoza pogody lebaStacja paliw Orlen Łeba

zaprasza turystów do korzystania ze swoich usług. Stacja zlokalizowana przy wjeździe do Łeby.

prognoza pogody lebaŁebska Kolejka Bajkowa

Oferujemy przewozy osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych z dowolnego miejsca w Łebie, wycieczki kolejkami turystycznymi.

prognoza pogody lebaExpres BUS Łeba

Oferujemy przewozy turystyczne na terenie całego kraju dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Możliwość podstawienia kilku.

prognoza pogody lebaWózki elektryczne Łeba

Oferujemy przewozy osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych z dowolnego miejsca w Łebie do wybranego punktu docelowego.

prognoza pogody lebaKomunikacja miejska Łeba

Oferujemy przewozy osób na trasie Łeba-Nowęcin-Łeba.

prognoza pogody lebaTransport budowlany

Firma nasza wykonuje usługi w zakresie robót ziemnych: usługi transportowe; wykopy; żwir - sprzedaż i dostawa