Princier de Leba
KSIĘSTWO ŁEBA
PRZEWODNIK
INFORMATOR
GALERIE FOTOGRAFII
SZUKAJ
Browar Książęcy
Łebski Browar
piwo Łebskie
 
leba
Logo Browaru Łebskiego
     „W pradolinie rzeki Łeby, tuż obok ruchomych wydm i Słowińskiego Parku Narodowego rozpościera się plantacja chmielu i warzy to co najlepsze...” ach to by była bajka, niestety tak nie jest, ale właśnie takie są nasze marzenia. Chcemy zbudować "zielony" browar z prawdziwego zdarzenia. „Łebski” browar, nastawiony na ekologię, w którym będą powstawały jedne z najlepszych piw naszego kraju, sławiące zarówno nasz region jaki i Polskę na świecie. Taki jest nasz cel i do niego dążymy. W tym miejscu chcieliśmy podziękować Wam zarówno za głosy konstruktywnej krytyki jak i wsparcia naszego młodego wspaniałego zespołu. Wspaniałego, bo ludzie zajmujący się prawdziwym piwem to wspaniali ludzie. Wszystkie one pomagają nam się rozwijać i dodają nam skrzydeł.
leba
Jeden z produktów
Browaru Łebskiego
     Nie mniej jednak początki są bardzo trudne. Koszty budowy własnego browaru są ogromne, a sama budowa i rozpoczęcie produkcji zajmuje około 2 lata. Do tej pory skupialiśmy się przede wszystkim na tworzeniu naszej podstawowej linii piw, promocji, oraz budowie sieci dystrybucji, ale to dzięki Wam i sympatii jaką obdarzyliście nasze piwa, możemy w końcu zacząć myśleć o budowie browaru. Jednak do czasu zanim on powstania, tak jak do tej pory postanowiliśmy nadal warzyć nasze piwa kontraktowo w browarze Witnica. Oznacza to, że dzięki uprzejmości browaru użyczamy instalację i niezbędny sprzęt. Na miejscu przygotowujemy składniki, warzymy i rozlewamy piwo. Dlaczego Browar Witnica? Przede wszystkim dlatego, że jest jednym z pięciu browarów w Polsce posiadających infrastrukturę umożliwiającą przeprowadzenie procesu fermentacji w otwartych kadziach, co nadaje piwu niepowtarzalny charakter i smak. Browar Witnica to także wiekowy browar z tradycjami, od którego można się dużo nauczyć. Nasza współpraca jak do tej pory okazała się bardzo udana i zaowocowała powstaniem piwa bałtyckiego, wspólną wymianą doświadczeń i pomysłów, oraz kolejnymi piwami na horyzoncie, a my na pewno zastosujemy niektóre rozwiązania technologiczne przy budowie naszego zakładu.
leba
Strona Browaru Łebskiego
     Tak więc na chwilę obecną jesteśmy browarem kontraktowym, a nasze piwa warzymy w Witnicy od 18.01.2012. Chciałem tu podkreślić, że wciąż jesteśmy młodym zespołem, wciąż się uczymy i doświadczamy. "Profesjonalizm stoi w sprzeczności z innowacyjnością" tak mówiła pewna pani profesor z Gdańskiej uczelni. Piwo to nasza pasja, a to, że powstaliśmy niezależnie, nie pochodząc z piwnego świata, uważamy za nasz atut. To właśnie dlatego mamy wciąż mnóstwo nowych, świeżych i fajnych pomysłów, którymi chcemy Was pozytywnie zaskakiwać. W przeszłości przytrafiło nam się także parę gaf. Przepraszamy wszystkich urażonych, mamy nadzieję, że spróbujecie nam jeszcze raz zaufać. My wyciągnęliśmy wnioski i obiecujemy, że będziemy pracować bardziej i solidniej na sukces Łebskiego Browaru. Przed nami długa droga, ale intencje mamy szczere. Warzyć najlepsze piwo w Polsce. Myślę, że z Waszą pomocą nam się to uda.
Pozdrawiamy, Grzegorz i Krzysiek
 
Materiały zaczerpnięte ze strony http://www.lebskibrowar.pl/
ŁebaPowrót do informatora

Miasto Łeba ma kilka interesujących zabytków. Położony nad samym brzegiem morza hotel „NEPTUN" o ciekawej architekturze zamku z pojedynczą wieżą zbudowany został

ŁebaBrowr Łebski

Tak samo jak większość z Was taki i my wychowywaliśmy się na powszechnie dostępnych piwach, które w zasadzie już tylko z nazwy są piwem, a tak naprawdę to produkty

ŁebaChodźmy na piwo

Mamy wyjątkowe szczęście, bo gdzie tylko nie pojedziemy, to okazuje się, że na miejscu jest browar, w którym można usiąść i napić się lokalnego piwa.